Belinal®

innowacyjna linia suplementów diety zawierająca polifenole roślinne z ekstraktu z gałęzi jodły pospolitej

  • udowodniona skuteczność
  • opatentowana formuła
  • unikalny ekstrakt z gałęzi jodły pospolitej
  • ukierunkowane działanie w miejscu stresu oksydacyjnego

Belinal® ma naukowo udowodnione działanie antyoksydacyjne, działanie przeciwcukrzycowe, zapobieganie chorobom układu krążenia, działanie przeciwstarzeniowe i działanie przeciwzapalne.

Historia Belinal® to historia choinki

Symboliczne znaczenie choinki wywodzi się z kultury celtyckiej, gdzie jodła pospolita reprezentuje życie, odrodzenie i wytrzymałość potrzebną do przetrwania zimowych miesięcy. Pierwsi chrześcijanie znali symbolikę jodły pospolitej i uważają ją za symbol życia aż do dzisiaj.

Lecznicze właściwości gałęzi jodły pospolitej znane były od dawna naszym przodkom. Gałązki jodły pospolitej były niegdyś często wykorzystywane przez ludność górskich obszarów Europy do sporządzania herbaty przeciw przeziębieniu i reumatyzmowi.

Głównym składnikiem gałęzi jodły pospolitej (Abies alba) są polifenole roślinne. Ich udział sięga około 70%!

Polifenole są uznawane za układ odpornościowy roślin

Są one szczególnie interesujące, ponieważ ze względu na swoje niezwykłe właściwości przeciwdrobnoustrojowe i antyoksydacyjne chronią drewno przed atakiem mikroorganizmów i owadów, jednocześnie chroniąc tkanki przed licznymi procesami zwyrodnieniowymi, promieniowaniem i uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki.

Belinal® jest silnym, naturalnym pogromcą wolnych rodników jako super przeciwutleniacz, neutralizuje wolne rodniki, stymuluje komórki do zwiększenia ich własnej mocy antyoksydacyjnej i wychwytuje wolne rodniki w krwiobiegu.

Czyste, naturalne źródło – wszystko zaczyna się w górskich lasach Unii Europejskiej

Wysoko, w zimnych górskich lasach tylko najsilniejsze rośliny przetrwają ekstremalne warunki. Jodła pospolita kryje w sobie zdrowe składniki gromadzone przez miliony lat. Gałęzie jodły pospolitej uprawiane w dziewiczym, europejskim lesie górskim są ręcznie selekcjonowane do produkcji ekstraktu Belinal®. W ten sposób zapewniamy najwyższą jakość tkanek jodły pospolitej, przy dokładnej znajomości ich pochodzenia. Drewno i gałęzie, których używamy, pochodzą wyłącznie z regularnej wycinki. Dbamy o naturę i zrównoważony rozwój.

Właściwości fitochemiczne

70% Belinalu® to polifenole.

Do tej pory zidentyfikowano 36 różnych komponentów. 40 % to lignany, a reszta zawiera kwasy fenolowe i flawonoidy. Charakterystyczne lignany definiujące standard Belinal® to: secoisolariciresinol, isolariciresinol, hydroksymatairesinol, lariciresinol, pinoresinol i matairesinol, kwas pkumarowy, kwas protokatechowy oraz kwas galusowy reprezentujący kwasy fenolowe. Główne flawonoidy w Belinalu® to katechina i epikatechina. Ekstrakt Belinalu® to proszek o umiarkowanie brązowym kolorze, rozpuszczalny w wodzie, zawierający składniki o niskiej masie cząsteczkowej, które przechodzą przez błonę komórkową i tam rozpoczynają swoje działanie.

 

Zgodność z regulacjami

Gałęzie jodły nigdy wcześniej nie były używane do tworzenia ekstraktu botanicznego. To nowość na rynku światowym. Ekstrakt z gałęzi jodły pospolitej został zatwierdzony w UE i opublikowany w katalogu nowej żywności w lipcu 2017 r. przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności – EFSA. Belinal® posiada certyfikat GRAS (Generally Recognized As Safe). Ekstrakt jest uznawany za bezpieczny przez wykwalifikowanych ekspertów, w oparciu o publicznie dostępne informacje naukowe.

Badania i rozwój

Suplementy linii Belinal® są wynikiem autorskich badań naukowych, poddawane testom i badaniom klinicznym, a ich działanie i skuteczność są opisane w wielu publikacjach naukowych. Gama produktów jest opracowywana przez uznanych międzynarodowych ekspertów i naukowców współpracujących z naszym zespołem badawczorozwojowym.

Patenty

Belinal® jest zarejestrowany jako znak towarowy i chroniony patentami:

  • Patent application No. 201500214 for invention „Silver fir wood extract and products prevent, alleviate or treat unwanted skin changes”.
  • Patent application No. 201400392 for invention „Natural polyphenols from silver fir wood reduce the formation of atherosclerotic plaques”.
  • Patent application No. 201500116 for invention „Natural polyphenols from silver fir wood reduce post-prandial glycemic response”.

Jakość i bezpieczeństwo

Standardowy skład Belinal® charakteryzuje się specyficznymi lignanami. Do identyfikacji i ilościowego oznaczenia związków stosuje się HPLC (High Performance Liquid Chromatorgaphy, technika analityczna) i spektrofotometrię. Wszystkie nasze procesy produkcyjne są przyjazne dla środowiska, podczas ekstrakcji używana jest czysta woda. Belinal® posiada atest Ecocert Cosmos nr˚: 590442.